7 سنگ قیمتی سبز رنگ

7 سنگ قیمتی سبز رنگ

7 سنگ قیمتی سبز رنگ

یکی از مهم ترین عوامل انتخاب سنگ های قیمتی، رنگ آنهاست که از زیباترین و پرطرفدارترین رنگ ها، رنگ سبز می باشد. سنگ های سبز رنگ، جزء سنگ های قیمتی محبوب و پرطرفدار به شمار می روند که در این بخش به معرفی 7 سنگ قیمتی سبز رنگ موجود در جهان که در ساخت جواهرات مورد استفاده قرار می گیرند، خواهیم پرداخت.

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

ویژگی و کاربرد 7 سنگ قیمتی سبز رنگ

رنگ سبز رنگ طبیعت، باروری و زندگی، و همچنین رنگ تعادل است که در رنگ درمانی با گوهرها باعث هماهنگی بدن، یادگیری و رشد می شود. 

سبز نماد اصلی شفا دهنده بدن و نیروی زندگی و در اغلب فرهنگ ها نماد ثروت است. یشم سبز سنگ مقدس آسیایی ها می باشد.

سنگ های قیمتی سبز رنگ حاوی انرژی های قدرتمندی از طبیعت هستند که باعث رشد، و تمایل به گسترش یا افزایش می شوند.

تعادل و حس نظم، تغییر و تحول و رشد، توانایی جهت تحمل تغییرات و … بخشی از انرژی رنگ سبز است.

اگر میخواهید آرامش داشته باشید و تجدید قوا کنید، از خود در برابر ترس و اضطراب های ناشی از خواسته های دیگران محافظت کنید، سعی کنید یک سنگ قیمتی سبز رنگ همراه داشته باشید.

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

7 سنگ قیمتی سبز رنگ

در میان مردم جهان، سنگ های قیمتی سبز رنگ، بسیار مورد توجه هستند و طرفداران بیشماری دارند. یک فاکتور مهم در انتخاب سنگ های سبز قیمتی بودن آن ها است که بستگی به معروف بودنشان دارد.

معروف ترین و پر طرفدارترین سنگ های زینتی سبز رنگ در جهان عبارتند از: 

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

1. سنگ زمرد

این سنگ معدنی با ارزش از ماده ای به نام بریل به وجود می آید و امروزه این سنگ در میان سنگ های قیمتی ارزش زیادی دارد و بسیار محبوب است.

در جهان فقط چهار کشور هستند که این سنگ را استخراج می کنند: زیمباوه، کلمبیا، برزیل، زامبیا و همین طور کارولینای شمالی که در ایالات متحده واقع شده است.

زمرد سنگی بسیار پرانرژی است که خواص بسیار زیادی داشته و رنگ سبز آن در برابر حرارت و نور خورشید به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد.

سنگ قیمتی زمرد بسیار مناسب برای درمان بیماری های گوارشی، بیماری های مربوط به معده، پارکینسون، خونریزی های داخلی، دردهای عصبی و هم چنین درمان بیماری های مربوط به ستون فقرات است.

از زمرد میتوان در ساخت انواع مختلف مصنوعات طلا و جواهر استفاده نمود که بیشتر از این سنگ در ساخت انگشتر و آویز استفاده می شود. برای مشاهده انگشتر طلا زمرد نگین برلیان بر روی لینک کلیک کنید.

2. سنگ عقیق سبز

این سنگ یکی از سنگ های معدنی بسیار زیباست که با رنگ و خواص منحصر به فردی که دارد، انتخاب مناسبی برای استفاده در ساخت انواع جواهرات و زیورآلات است. برای مشاهده نیم ست طلا نگین عقیق سبز بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

رنگ سبز این سنگ، باعث کاهش استرس شده و اثر آرام بخشی فوق العاده ای دارد. همانند سایر نگین های سنگ عقیق، عقیق سبز نیز در درمان میگرن و سردرد، بیماری های گوارشی، رشد استخوان ها، ترمیم اندام های بدن و بهبود بیماری های چشم موثر است.

 سنگ عقیق در افزایش رزق و روزی و برکت در زندگی نیز بسیار تاثیرگذار است.

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

3. سنگ زبرجد یا پریدوت گفته‌ شده برای اولین بار این گوهر زیبا و ارزشمند در یک جزیره واقع در دریای سرخ در نزدیکی مصر دیده‌ شده است. سنگ پریدوت یا همان زبرجد (pridot) گوهر ملی کشور مصر بوده و از گذشته در این کشور جایگاه خاصی دارد.

زبرجد تنها برای نمونه‌هایی که زرد مایل به سبز تا سبز روشن هستند، نام گذاری شده است.

سنگ ماه تولد اوت ( از 10 مرداد تا 9 شهریور ) زبرجد بوده و به محبوبیت افراد کمک زیادی خواهد کرد، استخراج بخش عمده‌ای از این سنگ قیمتی از سان کارلوس آریزونا است.

از سنگ زبرجد به عنوان سنگ افزایش برکت و ثروت و شانس یاد شده و رنگ آن از سبز روشن تا سبز تیره متغیر بوده و به همین علت در برخی موارد با سنگ زمرد اشتباه گرفته می شود.

نام علمی سنگ زبرجد، “پریدوت” است که در درمان بیماری هایی نظیر بیماری های پوستی مثل آبله و جوش های زیر پوستی، یبوست، میگرن و زدودن سموم از کبد، بسیار مفید است.

این سنگ مربوط به چاکرای قلب بوده و این توانایی را دارد که احساساتی مانند غم و اندوه، افسردگی، حسادت و نفرت را از روح و روان شخص پاک گرداند.

در حال حاضر از این سنگ ارزشمند نیز در ساخت طلا و جواهرات استفاده می شود که طرفداران خاص خود را دارد و برای مشاهده انگشتر طلا زبرجد میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

 

4. سنگ یشم 

اکثر مردم تصور می کنند که سنگ یشم فقط از چین استخراج می شود اما در سایر نقاط جهان نیز یافت شده و هزاران سال است که از آن به عنوان یک گوهر و سنگ زینتی در ساخت زیورآلات استفاده می شود.

تا دهه 1860، كانی شناسان تصور می كردند كه همه یشم ها یكسان هستند اما سپس دریافتند که دو ماده معدنی با خواص شبیه بهم، یعنی جیدیت و نفریت، هر دو نوعی از یشم هستند.

جالب است بدانید که این سنگ در رنگ های سیاه، ارغوانی، قرمز، زرد یا سفید نیز وجود دارد.

یشم به عنوان سنگ حامی در محیط خانه یا محل کار، به راحتی می تواند نیروها و امواج منفی را از محیط اطراف خود دور کند.

سنگ یشم به سنگ خوش شانسی نیز معروف است و باعث افزایش تمرکز، تقویت اعتماد به نفس، تقویت حافظه، ایجاد حس آرامش و جذب موفقیت و خوشبختی نیز می شود.

5. سنگ تسواریت

اغلب مردم حتی نام این سنگ را نشنیده اند و بعضی ها آن را گارنت سبز می نامند. این سنگ رنگ سبز شفافی دارد که خیلی شگفت انگیز است و وضوح آن نسبت به زمرد بیشتر می باشد.

می توان گفت این سنگ جایگزین مناسبی به جای زمرد است و ارزانتر از زمرد هم میباشد، مقاومت خوبی دارد ولی از زمرد کمی نرم تر است اما به اندازه کافی سخت است که بتواند در هر جواهری مورد استفاده قرار گیرد.

این گوهر برای اولین بار توسط شرکت تیفانی تبلیغ شد که نام آن را “tsavorite” گذاشتند. 

 

6. سنگ مالاکیت

این سنگ طیف رنگی وسیعی دارد و رنگ های واضح سبز دارد که مردم علاقه زیادی به نوارهای روشن آن دارند.

از این سنگ بیشتر برای ساخت سنجاق سینه طلا استفاده می شود و با وجود محبوبیتی که دارد این سنگ از سختی کمی برخوردار است. 

مالاکیت یک سنگ سبز رنگ با درخشش صیقلی و روشن و طرح هایی به شکل چشم است و همین دلایل این سنگ را به یکی از محبوب ترین جواهرات تبدیل کرده است.

مالاکیت سنگی بسیار موثر در افزایش قدرت تمرکز و خلاقیت و اعتماد به نفس است. این سنگ با چاکرای چهارم و پنجم در ارتباط بوده و باعث سم زدایی از بدن و تقویت سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن می شود.

7. سنگ دیوپساید

این سنگ بسیار زیبا و از قیمت نسبتاً ارزانی برخوردار است، بیشتر افراد در ابتدا آن را با زمرد اشتباه می‌گیرند.

به دلیل اینکه این سنگ قیمتی سختی کمی دارد و شکننده است در گوشواره‌ طلا، آویز طلا و پین‌ها به کار برده می‌شود و برای حلقه ها و دستبندها نامناسب است، مگر اینکه در محیطی قرار داده شود که در برابر سایش و ضربه مقاوم باشد.

انگشتر طلا زمرد | گوشواره طلا یشم | گردنبند طلا عقیق سبز | آویز طلا زمرد

کلام آخر 

بدون شک زیور آلاتی که با سنگ های مختلف ساخته می شوند در بین افراد بخصوص بانوان بسیار پر طرفدار می باشند. برخی آنها را بدلیل زیبایی و ارزشمندی و برخی بدلیل خواص درمانی مورد استفاده قرار میدهند.

در این بخش تلاش کردیم تا شما را با انواع سنگ‌های قیمتی سبز رنگ و خصوصیات آنها آشنا سازیم، در بخش های بعدی در خصوص معروفترین آنها توضیحات بیشتری خواهیم داد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *