7 سنگ مناسب برای انگشتر طلا

7 سنگ مناسب برای انگشتر طلا

7 سنگ مناسب برای انگشتر طلا

سنگ مناسب انگشتر طلا کدام است؟ بهترین نگین برای انگشتر بانوان کدام است؟ و …. برای پاسخ به این پرسش ها در این بخش به معرفی 7 سنگ مناسب برای انگشتر طلا و ویژگی ها و خواص هر یک اشاره خواهیم کرد.

انگشترهای جواهر و نگین‌دار همواره از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار هستند، خصوصا در نزد بانوان. سنگ‌ها و نگین‌ ها مردانه و زنانه نبوده و  محدودیتی در استفاده از آنها وجود ندارد.

برخی از افراد با دانستن اثرات و خواص آن سنگ و برخی دیگر تنها بدلیل علاقه و سلیقه، از یک سنگ یا نگین بخصوص بر روی انگشتر خود استفاده میکنند. برخی از سنگ‌ها نسبت به سایرین بیشتر مورد توجه و استفاده قرار میگیرند.

همچنین بخوانید: سنگ های قیمتی 

انگشتر طلا برلیان | انگشتر طلا زمرد | انگشتر طلا الماس | انگشتر طلا عقیق | انگشتر طلا فیروزه | انگشتر طلا یاقوت | انگشتر سنگ قیمتی | انگشتر طلا نگینی

 

7 سنگ مناسب برای انگشتر طلا

بدون شک همه ما پشت ویترین‌های طلا فروشی محو تماشای جواهراتی با نگین‌های رنگارنگ میشویم. سنگ های قیمتی بسیاری هستند که میتوان از آنها در طراحی و ساخت زیورآۀات استفاده نمود؛ برلیان، الماس، عقیق، فیروزه، زمرد، یاقوت و … از جمله سنگ‌های پرطرف‌دار هستند.

همچنین میتوانید برای مشاهده انواع انگشتر طلا کلیک کنید.

  • برلیان 

برلیان یکی از تراش‌های الماس است که زیبایی و درخشش این سنگ چند برابر می‌کند. انگشتری که در ساخت خود از نگین برلیان استفاده کرده باشد خیلی راحت مورد انتخاب افراد سخت‌پسند قرار می‌گیرد.

برلیان میتواند احساسات و افکار منفی را از شما دور کرده و در درمان اضطراب، بدخلقی و عصبانیت نیز مؤثر می باشد. یکی از بهترین سنگ ها برای انگشتر برلیان میباشد که در فرهنگ ها و ملت های مختلف معانی متعددی دارد اما در کل خوش یمن و دوست داشتنی است.

برای مشاهده انگشتر طلا نگین برلیان میتوانید بر روی لینک کلیک کنید.

  • الماس

از نظر بسیاری از افراد، سنگ الماس یکی از بهترین سنگ ها برای طلا و جواهرات است، علاوه بر اینکه چشمگیر  و بی‌‌نظیر است، خواص زیادی نیز دارد.

الماس بیشتر برای افرادی که در حوزه هنر و سرگرمی فعال هستند، پیشنهاد میشود. این سنگ برای افراد ثروت و خوشبختی، تجربه‌های خوب و مثبت به ارمغان می آورد.

از نشانه‌های الماس اصل می‌توان به رنگ نداشتن، عدم ترک خوردگی و لکه بودن آن اشاره کرد؛ همچنین وزن ایده آل برای یک قطعه الماس حدود نیم تا یک و نیم قیراط است.

  • عقیق

عقیق را نماد پشتیبان و حامی بودن میدانند. این جواهر بی نظیر از گذشته‌های دور مورد استفاده بوده، سنگی بی‌رقیب و با کیفیت و رویایی است که توانایی، قدرت و پایداری شگفت‌انگیزی دارد و در رنگ‌های مختلفی مانند سیاه، خاکستری، سفید، بنفش، زرد، صورتی، قرمز و قهوه‌ای موجود میباشد.

سنگ عقیق نوعی کریستال است که برای کاهش سردرگمی و اضطراب، آشفتگی و احساس عدم آرامش میتواند بسیار مفید عمل کند و همچنین به دارنده خود شجاعت، اعتبار، شکیبایی، ثبات و اعتماد به نفس می‌بخشد.

  • فیروزه 

این سنگ سبز آبی بسیار محبوب و البته دارای ارزش زیادی است. این سنگ نیز بسیار قدیمی و پرطرف‌دار و مانند سنگ عقیق خواص گوناگون و بی نظیری دارد.

فیروزه اصل متعلق به شهر نیشابور است و رنگ آن آبی آسمانی یکدست و کمی مات است، وجود رگه‌های سیاه رنگ بر روی این سنگ نشانه اصل بودن آن میباشد.

فیروزه اصل نیشابور، در مقابل آفتاب به هیچ عنوان تغییر رنگ نداده و با استفاده از سوزن نیز نمی‌توانید بر روی آن خطوط عمیق ایجاد کنید. سنگ فیروزه برای مدیتیشن و انرژی درمانی بسیار مفید است، سبب افزایش انگیزه و تفکر و همچنین افزایش احساسات مثبت در افراد میشود.

این سنگ را نماد صلح و دفع کننده انرژی‌های منفی خصوصاً چشم‌زخم دانسته و باعث رونق کسب و کار میشود.

  • زمرد 

زمرد انتخاب افراد خاص است زیرا بسیار گران‌بها بوده و از گذشته تا به حال در میان ادیان مختلف قداست بالایی دارد. این سنگ روح و جسم شما را جلا بخشیده و انرژی‌های منفی را از شما دور میکند.

زمرد اصل اشعه ماورای بنفش را از خود عبور نداده و نسبت به سنگ‌های تقلبی خود مات‌تر است.

این سنگ به‌شدت ظریف و شکننده است و با کوچک‌ترین فشار و ضربه‌ای به‌راحتی ترک می‌خورد. زمرد سنگ متولدین اردیبهشت ماه که انرژی شگفت‌انگیزی به شما می‌دهد تا افکار و نگرانی‌های خود را تخلیه کرده و مجدداً نیرو بگیرید.

برای مشاهده انگشتر طلا زمرد شیک و انگشتر طلا زمرد و مروارید میتوانید بر روی لینک ها کلیک کنید. 

  • یاقوت کبود

این سنگ را سنگی باارزش و با اصالت می‌دانندکه براحتی می‌تواند ارتعاشات پرقدرت و مؤثری بر روان انسان ایجاد کند، احساسات منفی درونی را گرفته و آرامش را جایگزین آن میکند.

همچنین از این سنگ برای از بین بردن طلسم‌های پیچیده و مهم استفاده می‌شود. سیستم ایمنی را تقویت کرده و به‌راحتی قدرت تشخیص دروغ از حقیقت را به دارنده خود میدهد.

سنگ یاقوت کبود بسیار مستحکم است و دومین سنگ قیمتی و سخت دنیا محسوب می‌شود.

  • یاقوت قرمز 

از سنگ های پرطرفدار در میان بانوان است که به‌شدت قیمتی و محبوبیتی هم ردیف با زمرد و الماس دارد. این سنگ در رنگ‌های زرشکی و قرمز وجود دارد و سنگی شفاف و نیمه شفاف محسوب می‌شود.

از این سنگ برای ایجاد شور و هیجان در زندگی، ایجاد تمرکز، ارتقاء خرد، از بین بردن گرفتاری‌های مادی و معنوی، افزایش شجاعت و کنترل خشم استفاده میشود.

برای مشاهده انگشتر طلا نگین یاقوت قرمز بر روی لینک کلیک کنید. 

 

سنگ‌های قیمتی هر یک طرفداران خاص خود را دارند، بنابراین این مساله که کدام سنگ برای نگین انگشتر مناسب تر است به سلیقه و علاقه شخصی شما بستگی دارد.

البته این نکته را یادآور میشویم که گاهاً برخی از افراد صرف‌نظر از سلیقه شخصی تنها با اهدافی مانند شفای جسم و روح و یا اعتلای زندگی مادی و معنوی خود، این سنگ‌ها را انتخاب می‌کنند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *